Onderstaand artikel verscheen deze week in een aantal weekkranten in onze regio: 

 

De Jonge Renner bouwt nieuw mtb-parcours

Wielervereniging De Jonge Renner uit Oosterhout beschikt binnenkort over een nieuw mountainbikeparcours op de Warande. Tijdens de officiële opening van de vernieuwde Warande op 29 augustus wordt een deel van de nieuwe route in gebruik genomen. Jeugd van 7 t/m 13 jaar uit Oosterhout en omgeving kan die dag vrijblijvend kennismaken met de mountainbikesport.

In Oosterhout en omgeving zijn heel wat routes om te mountainbiken. Toch is het nieuwe parcours zeer gewenst bij de mountainbikers van De Jonge Renner. ‘Het parcours biedt namelijk ook jonge kinderen de mogelijkheid om te gaan mountainbiken’, licht coördinator Jan van Elzakker toe. ‘Een gedeelte van de route is een echt oefenparcours waar beginners op een veilige manier de technieken kunnen leren. Bovendien ligt de route op een afgesloten terrein nabij ons clubhuis en zorgen we voor verlichting, zodat we ook in de winter ’s avonds kunnen trainen.’

Groei

In 1997 sloten de eerste mountainbikers zich aan bij de vereniging en sinds november 2011 beschikt De Jonge Renner ook over een afdeling jeugdmountainbiken. ‘We begonnen met vijf kinderen, maar inmiddels hebben we zo’n vijfentwintig jeugdmtb-leden, waaronder een wedstrijdgroep’, vertelt Jan trots. ‘Daardoor groeide ook de behoefte aan een veilig mtb-parcours binnen onze vereniging. Toen we hoorden dat de Warande verbouwd zou worden, hebben we contact gezocht met Hans Nouwens van Sportbedrijf Oosterhout. Hij heeft naar onze wensen geluisterd en helpt ons deze te realiseren.’ De bouw van het offroad circuit gaat in vier fases. Een deel van de eerste fase wordt voor 29 augustus opgeleverd, de laatste fase zal in de loop van 2017 worden afgerond. ‘Daarmee beschikken we uiteindelijk ook over een wedstrijdwaardig parcours, wat we dan kunnen gaan inzetten voor de Landelijke Jeugdmountainbike Competitie’.

Vrijwilligers

De ouders en trainers van de mtb-jeugdleden vormen de kern van de groep vrijwilligers waar De Jonge Renner sinds mei een beroep op doet voor de aanleg van de route. ‘Maar ook ouders van wegrenners helpen mee’, benadrukt vrijwilliger Tim Albers. ‘We maken het parcours namelijk ook geschikt voor het veldrijden, een discipline die veel wegrenners in de winter beoefenen. Voor hen leggen we bijvoorbeeld een trap aan en we zorgen ervoor dat zij met hun cyclocrossfietsen om de rockgarden heen kunnen rijden in plaats van eroverheen.’ ‘We zien steeds meer jeugdrenners die zich niet meer beperken tot één discipline, maar wegwielrennen en mountainbiken combineren’, vult Jan aan. ‘Deze kruisbestuiving draagt bij aan de vorderingen van onze renners. Wegrenners ontwikkelen door te mountainbiken bijvoorbeeld hun stuurvaardigheid. Steeds meer profwielrenners hebben hun basisvaardigheden geleerd door te mountainbiken. Andersom hebben mountainbikers voordeel van het trainen van het duurvermogen op de weg. Bovendien zorgt deze interactie tussen verschillende afdelingen voor nog meer saamhorigheid binnen onze vereniging.’